Kwatera w Zakopanem - jaką wybrać?

Jeśli zamierzacie odpocząć od zgiełku, a tylko raz czy dwa wybrać się na Krupówki to jaki sens ma szukanie pokoju blisko centrum? Lepiej dla odmiany – jeśli chcecie chodzić codziennie po knajpach w Zakopanem - wybrać kwaterę blisko centrum. W całym Zakopanym i przy każdej atrakcji trzeba płacić za parkowanie, jeśli więc wybierzecie kwaterę tańszą o 20 zł, ale codziennie będziecie dojeżdżać autem do miasta lub do dolin Tatrzańskich, to oszczędność będzie pozorna. Dlatego lepiej mieć kwaterę blisko tego, po co przyjedziecie, jeśli dla gór – to przy górach, jeśli dla Krupówek to przy Krupówkach. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego, jaką kwaterę wybrać w Zakopanem oraz czym się kierować przy wyborze. Przeczytaj go koniecznie!

Cena kwatery w Zakopanem
Zacznijmy od tego, że cena zazwyczaj odpowiada standardowi, jaki oferuje dany obiekt, ale również określa rodzaj gości – jeśli wybierasz najtańsze noclegi to licz się z tym, że w sąsiednim pokoju być może będzie grupka balującej do rana młodzieży przy tanich napojach wyskokowych z marketu i muzyce równie wyskokowej. Ponadto cena zależy też często od lokalizacji (bliżej Zakopanego = drożej) oraz od sezonu (najdrożej jest w Sylwestra i długie weekendy, a najtaniej poza wakacjami i feriami).

Standard obiektu
Przede wszystkim - niech was nie zmyli słowo pensjonat lub dom wypoczynkowy w nazwie obiektu, bo oba są często nadużywane. Dlatego najlepiej poproście o zdjęcia konkretnego pokoju, który chcecie zarezerwować. Ponadto jeśli obiekt nie ma również zdjęcia z zewnątrz to może oznaczać, że nie ma się czym pochwalić. Nie dla wszystkich ma to znaczenie, ale z drugiej strony kto chciałby spędzić urlop przy stacji PKP lub z widokiem na cmentarz (nawet, jeśli byłby zabytkowy)? W związku z tym jeśli jedziecie zaledwie na kilka dni, to wszelkie udogodnienia typu basen, sauna, bilard, ping-pong itp. możecie sobie darować, bo i tak z nich nie zdążycie skorzystać. Jednak przy pobycie tygodniowym i dłuższym mogą umilić pobyt, jeśli nie będzie pogody, a wy nie będziecie mieć lepszego pomysłu na wieczór.

Jakość obsługi
Chociaż bywa rzadko brana pod uwagę to ma kolosalny wpływ na jakość pobytu, nawet większy niż wanna z hydromasażem: czy gospodarze są mili, czy może cwaniakują uważając gości za zło konieczne (dowiesz się tego rozmawiając przez telefon i zadając trudne pytania – nie żałuj impulsów), czy poprzedni goście byli zadowoleni (poszukaj opinii o obiekcie). Zdarza się niestety słyszeć o tym, że w pokojach było zimno, ciepła woda tylko dla pierwszych kilkunastu osób, papier toaletowy jeden na cały pobyt dla rodziny, nieuprzejme komentarze obsługi itp. Dobrze, jeśli gospodarze mogą doradzić przed przyjazdem.